Hvězdný klan

10. prosince 2017 v 20:40 | Parohatá hvězda |  Zajímavosti
Dovolila jsem si sem na blog přidat článek o tom, co je vlastně Hvězdný klan a jak to v něm chodí. Článek je dlouhý, ale obsahuje mnoho užitečných informací! :)


Hvězdný klan je klan mrtvých kočičích bojovníků, kteří po smrti žijí jako duchové a sledují živé klanové kočky. Neexistuje zde žádný vůdce, protože kočky ze všech klanů spolu v míru spolupracují a jsou zodpovědní za proroctví a věštby, které posílají živým kočkám.


VŠEOBECNÝ POPIS
Hvězdný klan jsou zemřelí potomkové, bojovníci, velitelé, matky a ostatní kočky. Kočky se mohou po své smrti připojit k Hvězdnému klanu jen za podmínky, že žily čestný život a dodržovaly válečnický zákoník podle jeho pravidel. Pokud kočka nežije čestný život, skončí v Temném lese, známém také jako Místo bez hvězd. Kočky nemusí být v klanu v době své smrti, mohou to být i válečníci, kteří se stali mazlíčky a stále v Hvězdný klan věří.
Když kočka zemře, bude dovedena do Hvězdného klanu duchem, který se zjeví jako první. Většinou to je někdo, kdo hrál v životě umírajícího bojovníka důležitou roli (učitel, partner, ale také člen rodiny nebo potomek). Když kočka zemře a je připravena odejít do Hvězdného klanu, pouze zavře a znovu otevře oči.
Když velitel ztratí jeden ze svých devíti životů, tento život se promítne v Hvězdném klanu pouze jako slabá a matná kopie, neschopná komunikovat s ostatními duchy do té doby, dokud velitel neztratí svůj poslední život.

POPIS KOČEK HVĚZDNÉHO KLANU
Duchové Hvězdného klanu za sebou zanechávají světelné otisky tlapek, jejich oči září jako hvězdy a jejich kožichy se lesknou podivným světlem, které působí, jakoby v nich měli hvězdy. V očích se jim třpytí a leskne mráz, srst se jim leskne jako led a nese s sebou vůně všech ročních období. Duch kočky zůstane v Hvězdném klanu dokud na něj nezapomenou všechny mrtvé i žijící kočky. Když se tak stane, zdá se, že se pomalu objeví jako nejslabší hvězda, najde svůj klid a žije v Hvězdném klanu klidně a osamoceně. Dokonce je možné zabít kočku Hvězdného klanu, ale po její druhé smrti už zmizí navždy.

VZTAH K ŽIVÝM KOČKÁM
Kočky Hvězdného klanu působí poněkud jako strážci živých klanů, často je varují před nebezpečím, nebo je vedou v době, kdy to potřebují. Duchové obvykle sledují kočky svého bývalého klanu a obzvláště kočky, které byly v jejich životě blízké. Živé kočky navštěvují Hvězdný klan ve svých snech, ačkoliv kočky z Hvězdného klanu se mohou objevit i v reálném světě. Takové jevy jsou ale velmi vzácné.
Léčitelé jsou neobvykle spojeni s Hvězdným klanem. V půlce každého měsíce se léčitelé každého klanu vydávají na posvátné místo (např. Měsíční kámen), aby mluvili se svými předky, vyhledávali radu, nebo se dozvěděli o věcech, které se stanou v budoucnosti. Aby kočky dostávaly znamení od Hvězdného klanu, dotýkají se čumákem studeného povrchu Měsíčního kamene, pijí vodu z posvátných míst atd.
Kromě léčitelů, Hvězdný klan někdy posílá znamení i klanovým velitelům. Někteří bojovníci, kteří jsou neobvyklí a Hvězdný klan si je vybral, dostávají také zprávy.
Všechny kočky děkují po lovu Hvězdnému klanu za životy, které byly zmařeny k nakrmení klanu.

OBŘADY
Všichni věří, že veškeré obřady jsou pod dohledem Hvězdného klanu. Velitel, který obřad provádí, vyzývá předky bojovníků a propojuje síly duchů s reálným světem. Například u jmenovacího obřadu velitel žádá, aby Hvězdný klan přivítal kočku novým jménem, když se stane učedníkem nebo válečníkem.
Hvězdný klan má největší roli během velitelského obřadu, kdy dává novému velitelovi devět životů a nové jméno, obsahující slovo Měsíc nebo Hvězda. Každý z devíti životů je udělen jedním předkem, obvykle blízkým nebo rodinným příslušníkem. Když je život veliteli udělen, nese s sebou i zvláštní dar nebo atribut, aby byl dobrým vůdcem, například vytrvalost, odvaha nebo síla.

ŽIVOT V HVĚZDNÉM KLANU
Když kočka dosáhne Hvězdného klanu, dozví se vše o územích a všech příbězích klanů. Duch kočky je obnoven do věku, ve kterém byl nejšťastnější (např. Žlutozubka je stará, protože nejšťastnější byla na konci svého života, kdy se připojila ke Hromovému klanu).
Kočky v Hvězdném klanu také nikdy nestárnou a jejich jméno zůstává na nejvyšší pozici, které dosáhli.
Na území Hvězdného klanu je vždy dostatek kořisti, takže lov je snadný a kočky nemají rozdělené úkoly (např. lov a výcvik). Mohou dělat co se jim zachce.

ÚZEMÍ
Lovecké území Hvězdného klanu je popsáno jako jarní noční krajina osvícená měsícem. Některé lokace existují jak v Hvězdném klanu, tak i v reálném světě (např. Čtyři stromy). Živé kočky vidí území Hvězdného klanu jako dlouhý pruh hvězd na obloze, kterou nazývají Stříbrná kožešina (Mléčná dráha). Válečníci věří, že když zemřou, objeví se ve Stříbrné kožešině nová hvězda symbolizující jejich osobu.
Když klan přejde na nové území, Hvězdný klan ho následuje na obloze, aby mohl nadále chránit své blízké.

ZAJÍMAVOSTI
Pokud kočky bojují během Shromáždění, Hvězdný klan pokryje oblohu černými oblaky a vyšle z nebe blesk. To naznačuje, že mají určitou moc nad přírodou.
Hvězdný klan nemusí přijat nového ducha a místo toho se mrtvá kočka znovu narodí (reinkarnuje se). Stává se tak v případě, kdy je kočka v Hvězdném klanu nepotřebná. Když ale kočka žije v Hvězdném klanu delší dobu, už nemůže být reinkarnována.
Když kočka čeká koťata a zemře, porodí v Hvězdném klanu.
V Hvězdném klanu si bojovník může vybrat, jestli se jeho jizvy a zranění zahojí, nebo si je ponechá.
Ten, kdo nevěří v Hvězdný klan, se tam po smrti nedostane. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tajemný duch/Ztracená tvář Tajemný duch/Ztracená tvář | E-mail | 10. prosince 2017 v 20:56 | Reagovat

Moc hezký článek :) hodně věcí jsem nevěděla.

2 Parohatá hvězda Parohatá hvězda | E-mail | Web | 10. prosince 2017 v 21:18 | Reagovat

[1]: Děkuji. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama