Říjen 2017

E-knihy a novely (E-books and Novellas)

30. října 2017 v 22:22 | Parohatá hvězda |  Warriors - Knihy
Zažijte více dobrodružství s vašimi oblíbenými válečníky v samostatných super edicích!
Poprosím NEKOPÍROVAT!
____________________________________________________________________________________________________
Cesmínolístčin příběh (Hollyleaf's Story)

Když Cesmínolístka zmizela v tunelech u jezera, Hromový klan věřil, že je pryč navždy. Ale její dobrodružství tím vším teprve začalo...
Ztracená a osamělá se Cesmínolístka potká s tajemným kocourem jménem Padlý list (Fallen Leaves), který ji naučí, jak žít v tunelech. Cesmínolístka se snaží být šťastná, ale nemůže si pomoct. Pořád přemýšlí, jestli je opuštění Hromového klanu tou správnou volbou. Cesmínolístka ví, že je v srdci válečnicí Hromového klanu, ale může se ještě někdy vrátit?...


_______________________________________________
Předzvěst Mlžné hvězdy (Mistystar's Omen)

Mlžná hvězda čelí ničivé výzvě ve svých prvních dnech jako velitelka Říčního klanu. Když Levhartí hvězda (Leopardstar) ztratí svůj devátý život, její dlouholetá zástupkyně Mlha (Mistyfoot) povstane, aby dostala své velitelské jméno a vedla svůj klan v čase nepříjemností. Ale Mlžná hvězda odhalí šokující tajemství o Říčním klanu a její velitelství se vrhne do krize...


_______________________________________________
Cesta Mračného měsíce (Cloudstar's Journey)

Mračný měsíc, velitel Nebeského klanu, chránil svůj klan na okraji lesa po mnoho dlouhých období. Ale do jejich území začali zasahovat dvounožci a Nebeský klan je v nebezpečí a je na pokraji zničení. Mlžný měsíc je přinucen žádat o pomoc u ostatních klanů, ale budou ostatní ochotni pomoct v záchráně Nebeského klanu?...


_______________________________________________
Nevyprávěné povídky (The Untold Stories)

V této sbírce povídek najdete tři samostatná dobrodružství, které byly dříve k dispozici pouze jako samostatné e-knihy:

- Cesmínolístčin příběh (Hollyleaf's Story): Která kočka zachránila Cesmínolístku poté, co odešla z Hromového klanu do zhroucených tunelů?
- Předzvěst Mlžné hvězdy (Mistystar's Omen): Proč Mlžná hvězda hrozí Můrokřídlé (Mothwing), aby se vzdala postu léčitelky?
- Cesta Mračného měsíce (Cloudstar's Journey): Jak se Mračný měsíc pokoušel zachránit Nebeský klan, když dvounožci začali ničit jejich území?


_______________________________________________
Drápova zuřivost (Tigerclaw's Fury)

Objevte příběh, který se ukrývá za Drápovým nástupem k moci a jak se stal velitelem Stínového klanu. Vyhoštěn ze svého bývalého klanu, Dráp nebude odpočívat do té doby, dokud se nepomstí Modré hvězdě (Bluestar), Ohnivousovi (Fireheart) a ostatním kočkám z Hromového klanu. Ale nejprve se musí stát Tygřím měsícem ve Stínovém klanu...


_______________________________________________
Mlčení Holubí letky (Dovewing's Silence)

Zjistěte, co se stalo Holubí letce po událostech čtvrté série Kočičích válečníků - Znamení hvězd (Omen Of The Stars). Kočky Temného lesa byly poraženy, ale moc a síla Holubí letky jsou pryč. Dokáže se přizpůsobit životu jako obyčejná válečnice?...


_______________________________________________
Přání Lístkové tůňky (Leafpool's Wish)

Objevte vzrušující příběh ukrytý za největším tajemstvím Lístkové tůňky. Lístková tůňka vždy věděla, že léčitelé nejsou určeni pro to, mít lásku... dokud nepoznala válečníka Vraní pírko (Crowfeather) z Větrného klanu. Teď je odhodlána udržet svá tři koťata v tajnosti. Protože ale nechce oklamat svůj klan, bude potřebovat pomoc od své sestry, Veverčí letky (Squirrelflight) a možná i od Hvězdného klanu...


_______________________________________________
Povídky z klanů (Tales From The Clans)

Tři povídky představující kočky ze slavných sérií o kočičích válečnících. Povídky z klanů zahrnují tři příběhy, dříve pouze jako samostatné e-knihy:

- Drápova zuřivost (Tigerclaw's Fury): Vyhoštěn ze svého bývalého klanu Dráp nebude odpočívat do té doby, dokud se nepomstí Modré hvězdě (Bluestar), Ohnivousovi (Fireheart) a ostatním kočkám z Hromového klanu. Ale nejprve se musí stát Tygřím měsícem ve Stínovém klanu.
- Přání Lístkové tůňky (Leafpool's Wish): Lístková tůňka vždy věděla, že léčitelé nejsou určeni pro to, mít lásku... dokud nepoznala válečníka Větrného klanu Vraní pírko (Crowfeather). Jak se ale rozhodne ukrýt své nejtajnější tajemství?
- Mlčení Holubí letky (Dovewing's Silence): Po bitvě s kočkami Temného lesa se moc Holubí letky vytratila. Nyní se snaží přizpůsobit se životu jako obyčejná válečnice.


_______________________________________________
Msta Javorostinné (Mapleshade's Vengeance)

Zjistěte zlověstnou minulost jedné z nejzrádnějších koček Temného lesa, která se také objevila v knize Slib Křivého měsíce (Crookedstar's Promise). Dlouho předtím, než obtěžovala Křivého měsíce a Tygřího měsíce ve snech, byla Javorostinná válečnicí Hromového klanu. Ale potom ji její klan vyhodil jako zrádkyni a Javorostinná slíbila, že se pomstí...


_______________________________________________
Kletba Husího pírka (Goosefeather's Curse)

Objevte, jak se Husí pírko dozvěděl o své děsivé budoucnosti ještě před událostmi v knize Věštba Modré hvězdy (Bluestar's Prophecy). Husí pírko je určen k tomu, aby byl léčitelem narozdíl od jakékoliv jiné kočky z Hromového klanu, kterou kdy poznal. Ale vyrovná se někdy s darem, který vypadá jako zlé prokletí?...


_______________________________________________
Havranovo rozloučení (Ravenpaw's Farewell)

Havran se rozhodl opustit svůj život učedníka a válečníka a žil spokojeně po mnoho šťastných měsíců s Ječmenem (Barley) na farmě poblíž klanových území. Ale nyní ho dvě koťata v nouzi donutí vydat se na svou poslední cestu, aby našel dlouho ztracený klan...


_______________________________________________
Stíny klanů (Shadows Of The Clans)

V této sbírce povídek Kočičích válečníků zažijete tři dobrodružství, dříve k dispozici pouze jako jednotlivé e-knihy:

- Msta Javorostinné (Mapleshade's Vengeance): Po vyhnanství z jejího vlastního klanu a přítomnosti při smrti jejich koťat si Javorostinná nepřeje nic jiného, než pomstu. A je pravda, že tato kočka udělá cokoliv, aby svou pomstu získala.
- Kletba Husího pírka (Goosefeather's Curse): Sny a znamení jsou dary léčitelů a léčitelek, ale Husí pírko je prokletý vidinou hrozné budoucnosti, kterou nemůže nijak změnit.
- Havranovo rozloučení (Ravenpaw's Farewell): V posledních Havranových dnech ho dvě mladá koťata v nouzi přemluví, aby se s nimi naposled vydal na cestu v hledání ztraceného klanu.


_______________________________________________
Legendy klanů (Legends Of The Clans)

Tři novely k dispozici pouze v této sbírce! V knize Legendy klanů zažijete tři samostatné, nikdy předtím publikované dobrodružství.

- Teččino srdce (Spottedleaf's Heart): Mladá učednice Tečkovaná packa (Spottedpaw) je odhodlaná stát se válečnicí... dokud si neuvědomí, že svůj klan zachrání pouze jako klanová léčitelka.
- Volba Borovicového měsíce (Pinestar's Choice): Zjistěte, co způsobilo, že Borovicový měsíc, kdysi uznávaný velitel Hromového klanu, zradil válečnický zákoník i svůj klan a stal se domácím mazlíčkem.
- Ozvěna Hromového měsíce (Thunderstar's Echo): V prvních dnech Hromového klanu jeho první velitel Hromový měsíc čelí nové hrozbě a vytváří nové tradice pro všechny divoké klany.


Průvodce (Guides)

30. října 2017 v 19:47 | Parohatá hvězda |  Warriors - Knihy
Ponořte se hlouběji do přírody s průvodci o kočkách, klanech a bitvách, které představují svět válečníků.
Poprosím NEKOPÍROVAT
__________________________________________________________________________________________________
Tajemství klanů (Secrets Of The Clans)
Teď může být pravda odhalena...
Podívejte se a najděte:
- Mystické původy a tajné legendy klanů
- Blízká prohlídka klanových táborů a území
- Historie a postavy každého klanu a informace o jejich vůdcích a léčitelích
- Poznej kočky, které nežijí v žádném klanu
- Principy válečnického zákoníku
- Proroctví a věštby - jak byly naplněny
A mnoho dalších pravd o tajemstvích, přesvědčeních a každodenním životě v kůži divoké kočky.


_______________________________________________
Války klanů (Battles Of The Clans)
Podívej se zblízka na bojové tajemství každého klanu:
- Noční přepadovky Stínového klanu
- Hromový klan, který vždy překvapí svou bleskovou taktikou
- Tajné podzemní tunelování Větrného klanu
- Vodní manévry Říčního klanu
- Děsivá taktika Nebeského klanu zvaná "přímo z nebes"
Plus nikdy nevyřčené příběhy nejvýznamějších bitev v historii klanů!


_______________________________________________
Klanové kočky (Cats Of The Clans)
Slyšte příběhy velkých válečníků, které nebyly nikdy zmíněny. Klanové kočky jsou plné vizuálních požitků a úchvatných detailů, včetně barevných ilustrací a rozsáhlých popisů důležitých koček - od divokých velitelů až po moudré léčitele, samotáře, vyhnance a domácí mazlíčky.
Tento sběratelský průvodce je skvělým úvodem do série Kočičích válečníků pro nové fanoušky a je nepostradatelný pro ty, kteří už jsou na knihách přímo závislí!


_______________________________________________
Válečnický zákoník (Code Of The Clans)
Tajemství, které se skrývají za válečnickým zákoníkem budou odhalena:
- Zlověstné zprávy od Hvězdného klanu, které naznačovaly, že je nutné hlídat hranice území
- Neočekávaná pomoc jednoho předka, který upevnil důležitost starších
- Tajný převrat, který vedl k novým rolím zástupců
- Prosby léčitelů, které zastavily výbuchy krveprolití mezi klany

_______________________________________________
Vstup do klanu (Enter The Clans)
V tomhle "dva plus jedna" průvodci získáte nepostradatelný pohled na svět pěti divokých klanů. Je to perfektní doplněk pro kolekci každého fanouška Kočičích válečníků. Tato brožovaná edice obsahuje dvě doprovodné knihy v jednom svazku:

- Tajemství klanů (Secrets Of The Clans): Informace o původu klanů, jejich historie, legendy, jak probíhají tréninky, rituály a tradice, které jsou součástí celoživotní cesty válečníka.
- Válečnický zákoník (Code Of The Clans): Objevte původ válečnického zákoníku, který řídí, jak klanové kočky žijí bok po boku v dobách míru i válek. Nesčetné příběhy ze světa válečníků jsou doprovázeny černobílými ilustracemi.


_______________________________________________
Ultimátní průvodce (The Ultimate Guide)
Kniha plná nevyřčených příběhů, barevných ilustrací a úchvatných detailů o válečnických klanech. Ultimátní průvodce je nezbytným doplňkem sérií o Kočičích válečnících. Tato nádherná kniha s pevnými deskami obsahuje:
- Barevné ilustrace a detailní popisy důležitých postav z knih včetně veškerého obsahu knihy Klanové kočky (Cats Of The Clans)
- Dechberoucí a podrobně rozepsané životy dalších čtyřiceti koček
- Mapy každého území
- Podrobný pohled na každý z pěti válečnických klanů


Super edice (Super Editions)

29. října 2017 v 20:09 | Parohatá hvězda |  Warriors - Knihy
Objevte více dobrodružství, které představují vaši oblíbení válečníci v samostatných super edicích.
Poprosím NEKOPÍROVAT na ostatní blogy!
____________________________________________________________________________________________________
Žlutozubčino tajemství (Yellowfang's Secret)

Žlutá packa se nemůže dočkat, až bude bojovat za její klan. Ale když získá své válečnické jméno - Žlutozubka, uvědomí si, že jejím skutečným osudem je stát se léčitelkou. Jako věrná kočka, Žlutozubka prokázala své odhodlání Stínovému klanu, ale její sny jsou pronásledovány tajemným proroctvím, které hrozí tím, že zničí včechny kočičí klany...


_______________________________________________
Pomsta Vysokého měsíce (Tallstar's Revenge)

Po hrozivé tragédii je mladý válečník Vysoký ocas plný hořkosti a všestranného hladu po pomstě. Vyrazí tedy na nebezpečnou cestu o pomstu, daleko za hranice válečnického zákoníku...


_______________________________________________
Věštba Modré hvězdy (Bluestar's Prophecy)

Modrá hvězda byla prorokována, aby vedla svůj klan v době velkých nepokojů. Ale nebezpečné tajemství z její minulosti a šepot ve stínech ji pronásledují na každém krůčku a mohou zničit ji, i celý její klan...


_______________________________________________
Slib Křivého měsíce (Crookedstar's Promise)

Křivokotě sní o tom, že se stane dalším velkým vůdcem Říčního klanu. Pak se v jeho snech objeví tajemná kočka šeptající sliby slávy - avšak jen za podmínek, že Křivokotě přislíbí svou nehynoucí věrnost klanu. Žádná kočka by si nemohla představit hrůzu a zkázu, která spočívá v jednom zdánlivě neškodném slibu...


_______________________________________________
Pátrání Ohnivého měsíce (Firestar's Quest)

Je čas míru a všechny čtyři klany divokých koček vzkvétají. Pak ale Ohnivý měsíc - vůdce Hromového klanu - objeví hrůzostrašné tajemství. Předkové kočičích válečníků z Hvězdného klanu mu lhali. Ohnivý měsíc se tedy musí pustit na nebezpečnou cestu, aby vyřešil jejich chyby a zločiny. Už nikdy nebude nic stejné...


_______________________________________________
Osud Nebeského klanu (SkyClan's Destiny)

Díky pomoci Ohnivého měsíce, znovuzrozený Nebeský klan rozkvétá. Jejich velitelka Listová hvězda (Leafstar) je zoufale přesvědčena, že uspějí tam, kde bývalé kočky Nebeského klanu selhaly. Ale jelikož hrozby neustále zneužívají klan a počet nesouhlasů roste, musí Listová hvězda čelit otázce, které se nejvíce bojí - je Nebeský klan schopen přežít?


_______________________________________________
Vize Můří letky (Moth Flight's Vision)

Pět divokých klanů je znovu vytvořeno a les je klidný. Ale ve Větrném klanu je jedna mladá kočka znepokojena zvláštními vizemi, které ji povedou k osudu, jaký by žádná jiná kočka nemohla předpovědět...


_______________________________________________
Bouře Ostružinového měsíce (Bramblestar's Storm)

Kočky Temného lesa byly poraženy a Ostružinový měsíc je nyní velitelem Hromového klanu. Ale válečníci se musí naučit předpovědět nový druh bouře, nebo bude pozdě a všechny čtyři klany budou odvlečeny někam do neznáma...


_______________________________________________
Cesta Jestřábího křídla (Hawkwing's Journey)

Kočky Nebeského klanu čelí temnotě narozdíl od toho, co všechno už zažily. Jejich jedinou nadějí je hledat rodiče Ohnivého měsíce, kocoura, který přivedl Nebeské ven z neznáma. Ale i kdyby našli další čtyři klany, může čas Nebeského klanu v jejich rokli opravdu vyprchat...


_______________________________________________
Stín Tygřího srdce (Tigerheart's Shadow)

Stínový klan, jeden ze čtyř nejhrdějších kočičích klanů, nyní čelí nepředvídatelné době temnoty a nejistoty. Zástupce Tygří srdce je odhodlán svému klanu pomoci přežít. Ale rozcestí se rychle blíží. A když jejich léčitelka příjde se zlověstnou vizí, Tygří srdce zjistí, že jediný způsob, jak zachránit jeho klan, je nechat to navždy být...


Speciální série - Úsvit klanů (Dawn Of The Clans)

24. října 2017 v 22:07 | Parohatá hvězda |  Warriors - Knihy
Objevte počátky klanů v této napínavé sérii o předchůdcích kočičích válečníků. Zjistěte, jak vznikly kočičí válečníci.
Poprosím NEKOPÍROVAT!
____________________________________________________________________________________________________
Trasa slunce (The Sun Trail)

První kniha Úsvitu klanů odnáší čtenáře zpět do prvních dnů klanů, kdy se kočky nejprve usadily v lese a začaly vymýšlet válečnický zákoník. Dlouho předtím, než Ohnivý měsíc opustil svůj život domácího mazlíčka, skupina koček z hor vyrazila na nebezpečnou cestu při hledání nového domova... (Na obálce je Gray Wing / Šedé křídlo)

_______________________________________________
Povstání Hromu (Thunder Rising)

Horské kočky z kmene Spěchající Vody sledovaly trasu slunce na nové území, přesvědčeny, že v zemi s větší kořistí se jejich životy nebudou potýkat v šarvátkách. Ale když žádná kočka nehladoví, napětí stoupá. Kdysi pevně sjednocená skupina se rozdělila na dvě a mladý kocour se jménem Hrom (Thunder) je upoután uprostřed toho všeho... (Na obálce je Thunder / Hrom)


_______________________________________________
První boj (The First Battle)

Soupeření mezi Šedým křídlem (Gray Wing) a Čistým nebem (Clear Sky) degradovalo k hádkám mezi kočkami. Jak se Hrom a Šedé křídlo snaží najít cestu do budoucna, napětí stoupá. To, co začalo jako nedorozumění mezi dvěma bratry, se rozšířilo daleko a široce. A nyní si každá horská kočka, tulák, nebo domácí mazlíček, bude muset vybrat jednu stranu... (Na obálce je Tall Shadow / Vysoký stín)


_______________________________________________
Sálající hvězda (The Blazing Star)

První velká bitva skončila a každá skupina souhlasila s příměřím. Jenže udržení míru nemůže zajistit jejich přežití. Když hrozba smrtícího onemocnění málem udeří v obou táborech, musí kočky spolupracovat, aby našly jedinou věc, která by je mohla zachránit - tajemnou Sálající hvězdu... (Na obálce je Star Flower / Měsíční květina)


_______________________________________________
Rozdělený les (A Forest Divided)

Duchové koček mluví: Kočky z hor musejí růst a šířit se jako Sálající hvězda. Čisté nebe (Clear Sky) je přesvědčen, že jediným způsobem, jak růst, je znovu se spojit, ale jen málo koček je ochotno tuto věc udělat. Mezitím Vysoký stín (Tall Shadow) hodlá založit nový tábor v borovém lese Říční šum (River Ripple) je spokojen u vody a Větrná běžkyně (Wind Runner) si vytvořila svůj vlastní domov na příkopu. (Na obálce je Clear Sky / Čisté nebe)

_______________________________________________
Hvězdná stezka (Path Of Stars)

Po měsících sporů se lesní kočky usadily v pěti táborech. Ale najednou, nebezpečný samotář Sek (Slash) unesl Hvězdnou květinu (Star Flower), družku Čistého nebe (Clear Sky) a jako výkupné chtěl kořist, se kterou se kočky neměly šanci potkat. Čisté nebe v zoufalosti zachránit Hvězdnou květinu přesvědčil ostatní skupiny vedené Vysokým stínem (Tall Shadow), Větrnou běžkyní (Wind Runner), Hromem (Thunder), a Říčním šumem (River Ripple), aby spojili své síly, nebo jejich nový způsob života může zaniknout.


V. Série - Přízraky stínů (A Vision Of Shadows)

24. října 2017 v 20:53 | Parohatá hvězda |  Warriors - Knihy
Poprosím NEKOPÍROVAT na ostatní blogy.
_________________________________________________________________________________________________________
Učedníkovo pátrání (The Apprentice's Quest)

Po mnoho měsíců žil Hromový, Stínový, Říční a Větrný klan v míru na svém území kolem jezera. Teď ale musí rozluštit tajemné proroctví, poselství, které pošle jednoho mladého učedníka na na cestu k vypátrání osudu všech kočičích klanů...(Na obálce je Alderpaw / Olšík)

_______________________________________________
Hrom a Stín (Thunder And Shadow)

Uplynul téměř měsíc od doby, co se Olšík(Alderpaw) vrátil z cesty do rokliny Nebeského klanu. Našel území, které převzali tulácké kočky. Ty stejné zlé kočky, které vyhnaly Nebeský klan, vystopovali Olšíkovu cestu zpátky k jezeru. Stínový klan může být další klan, který padne...

_______________________________________________
Roztříštěná obloha (Shattered Sky)

Stínový klan padl. Skupina tuláckých koček nyní ovládá borový les a jejich krutý vůdce Temný ocas(Darktail) se nezastaví, dokud nedobyje ostatní klany. Olšové srdce(Alderheart) je jistější než kdy jindy, že jejich jedinou nadějí je najít ztracený Nebeský klan a vyplnit věštbu Hvězdného klanu dřív, než šílená vláda Temného ocase zničí klany navždy... (Na obálce je pravděpodobně Darktail / Temný ocas s jeho spojencem)

_______________________________________________
Nejtemnější noc (The Darkest Night)

Nebeský klan se vrátil na své pravé místo mezi další čtyři klany a doufá, že najdou nové území, které budou moci nazývat domovem. Ale ne každá kočka si myslí, že k nim Nebeský klan patří. Osud všech pěti klanů zůstává nejistý...

_______________________________________________
Ohnivá řeka (The River Of Fire)

Věštba Hvězdného klanu byla naplněna a dlouho ztracený Nebeský klan se vrátil na své místo mezi další čtyři klany. Mnoho koček věří, že nebezpečí je už minulostí. Ale po měsících rozdělení a střetu hrozí Stínovému klanu, že se rozpadne. Tentokrát už navěky...


IV. Série - Znamení hvězd (Omen Of The Stars)

24. října 2017 v 19:49 | Parohatá hvězda |  Warriors - Knihy
Hrozná věštba Hvězdného klanu vykresluje tři mladé kočky pospolu a ohrožuje křehkou rovnováhu mezi čtyřmi bojovníky.
Poprosím NEKOPÍROVAT na ostatní blogy!
______________________________________________________________________________________________________
Čtvrtý učedník (The Fourth Apprentice)

Po bystrozraké Sojce a řvoucím Lvu přilétne mír na křídlech Holubice...
Klany sdílely kraj kolem jezera po mnoho úplňků jako sobě rovni. Věštba ale předpovídá, že tři kočky z Hromového klanu dostanou moc hvězd do svých tlapek. Sojčí pírko a Lví plamen vědí, že věštba mluví o nich dvou. Nyní však oba bratři musí počkat na znamení od Hvězdného klanu, aby odhalili třetí z koček.
Holoubkokotě(Dovekit) a Břečťanokotě(Ivykit), příbuzné velitele Ohnivého měsíce jsou připraveny stát se učednicemi. Nedlouho poté má jedna z učednic osudnou vidinu a zjistí, že ovládá mocné věštecké schopnosti, které se nedají srovnat s jakoukoli jinou kočkou... (Na obálce je Dovewing / Holubí letka)

_______________________________________________
Slábnoucí ozvěny (Fading Echoes)

Tři Hromové kočky, Lví plamen, Sojčí pírko a Holubí packa(Dovepaw) mají být podle věštby ti, kteří drží sílu hvězd ve svých tlapkách. Musí spolupracovat, aby dokázali odhalit smysl starých proroctví. Sojčí pírko se chopí svých nových povinností jako jediný léčitel klanu, Lví plamen trénuje svého učedníka a Holubí packa se zdokonaluje ve svých schopnostech. Ale temné stíny, které klan okrádaly o kořist po mnoho úplňků, se stále skrývají jen kousek za lesem. Brzy poté se ve snech jedné kočky objeví tajemný návštěvník a šeptá sliby o velké síle, která změní osud celého Hromového klanu tak, jak nikdo neočekával... (Na obálce je Ivypool / Břečťanová tůňka)

_______________________________________________
Šeptání noci (Night Whispers)

Krvavá bitva mezi Hromovým a Stínovým klanem pominula, ale její následky se odrážejí na všech čtyřech klanech. Zatímco se Holubí packa vyrovnává s faktem, že existují věci, a kočky, které její smysly nedokážou zachytit, Lví plamen a Sojčí pírko mají za úkol zjistit, jak mohl Hvězdný klan dopustit takovou bitvu. Sojčí pírko brzy najde odpověď v temnotě a společně s Lvím plamenem dělají, co je v jejich silách, aby zastavili zlo procházející jejich klanem. Pouta, která vždy spojovala klany se pomalu rozpadají před největší hrozbou, jakou kdy válečníci i válečnický zákoník zažili. Lví plamen, Sojčí pírko a Holubí packa zjistí, že bitva je na zlomu, a možnost výhry je velmi malá. A než mohou začít vše odznova, jedna kočka zbytečně zemře... (Na obálce je Flametail / Plamenný ocas)

_______________________________________________
Předzvěst měsíce (Sign Of The Moon)

Temné síly, které způsobily roztržení vztahů mezi čtyřmi klany se zvětšují. Lví plamen, Sojčí pírko a Holubí packa nyní vědí, že dokud nedokáží rozpoznat skutečný význam protoctví, které je spojuje, válečnický zákoník by mohl být zničen navždy.
Zatímco Lví plamen zůstává zaměřen na ochranu Hromového klanu před další smrtící bitvou, Sojčí pírko dostane zoufalou žádost o pomoc od kmenu Spěchající Vody. Musí cestovat do hor a hledat odpovědi které spojují klany s kmenem takovým způsobem, který by si žádná kočka nedokázala představit. Ale s předvoláním přichází zlověstné varování, které naznačuje, že síla hvězd nemusí stačit k zachování klanů... (Na obálce je Stone Teller / Zaříkávač kamenů)

_______________________________________________
Zapomenutý válečník (The Forgotten Warrior)

Konec hvězd se blíží. Tři se musí stát čtyřmi, aby bojovali s temnotou, která trvá navždy.
S rozděleným Hvězdným klanem, který řídí rozpor mezi čtyřmi klany, duchové Temného lesa stále sílí. Břečťanová tůňka(Ivypool) v roli špióna je každým dnem stále ve větším nebezpečí. Holubí letka(Dovewing) je pronásledována noční můrou o horách kde se ocitá paralyzovaná strachem z toho, co leží před ní. V Hromovém klanu se objeví samotář, rozšiřuje nesoulad a posunuje klany dále od sebe. Vzhledem k tomu, že stále více napjatí válečníci začínají útočit proti sobě, budou nuceni vybrat si,
komu věřit... Než bude pozdě... (Na obálce je Hollyleaf / Cesmínolístka)

_______________________________________________
Poslední naděje (The Last Hope)

Po nesčetných měsících zrady jsou učedníci z Temného lesa připraveni obléhat klany. Sojčí pírko, Lví plamen a Holubí letka se připravují na to, aby mohli vést své spojence do bitvy a čekají na příchod tajemného čtvrtého válečníka, který je prorokován vést klany ke slávě a úspěchu. Nejhorší hodina, které klany kdy čelily, vysvitne. Naděje se rozpadne a hrdinové povstanou, protože bojovníci budou bojovat o přežití sebe i svých klanů... (Na obálce je Firestar / Ohnivý měsíc)


III. Série - Síla Tří (Power Of Three)

24. října 2017 v 18:29 | Parohatá hvězda |  Warriors - Knihy
Nastal čas, aby se tři koťata Hromového klanu stali učedníky. Existují však temná tajemstí, která se točí kolem této trojice a proroctví mluví o přicházejících problémech. Budou tam tři, příbuzní tvého příbuzného, kteří budou držet osud ve svých tlapkách...
Poprosím NEKOPÍROVAT na ostatní blogy!
______________________________________________________________________________________________________
Znamení (The Sight)

Cesmína(Hollypaw), Sojka(Jaypaw) a Lví tlapka(Lionpaw), vnoučata samotného Ohnivého měsíce(Firestar), mají neobvyklou sílu a talent. Ale obklopuje je nejistota a tajemné proroctví naznačuje přicházející problémy. Válečnický zákoník je v nebezpečí a tito tři učedníci potřebují svou veškerou sílu na to, aby pomohli klanům přežít... (Na obálce je Jaypaw / Sojka)


_______________________________________________
Temná řeka (Dark River)

Lví tlapce, Sojce a Cesmíně se daří jako učedníkům Hromového klanu, ale i přes jejich nové povinnosti a zodpovědnost přinášejí nebezpečí a každá mladá kočka se chystá objevit temnotu v minulosti, v klanu, sama v sobě... (Na obálce je Lionpaw / Lví tlapka)

_______________________________________________
Vyhoštění (Outcast)

Tajné proroctví utváří život vnoučat Ohnivého měsíce, ale ví o tom jen jeden z nich. Sojka je okouzlen silou, jakou proroctví slibuje a věří, že klíč k této moci může najít jen ve vzdálené minulosti - u starých koček, které kdysi kráčely po lese a nyní se začaly objevovat v jeho snech. Hledání odpovědí ho vede do hor, do domova kmene Spěchající Vody. Lví tlapku a Cesmínu to taky táhne k horám, každého ale z odlišných důvodů.
Ale hory skrývají tajemství stejně jako odpovědi a pokud tři kočky najdou způsob, jak se tam dostat, mohou objevit víc, než kdy očekávaly... (Na obálce je Hollypaw / Cesmína)

_______________________________________________
Zatmění slunce (Eclipse)

Tři vnoučata Ohnivého měsíce se dozvěděla o mocném proroctví, které předpovídá jejich osudy. Zodpovědnost a rozhodování o budoucnosti klanu těžce závisí na třech učednících. Každý ale tajně touží po moci... Lví tlapka sní o tom, že bude neporazitelný v bojích, zatímco Cesmína touží být velitelkou a Sojka ví, že jen on může vidět pravou minulost a budoucnost. Jejich síly i válečnický zákoník jsou testovány, když je Hromový klan náhle napaden a všechny čtyři klany se utkají v bitvě, kterou ještě žádná kočka nezažila. Potom na les padne stín a tajemný samotář varuje klany před dalšími problémy. Poprvé se zdá, že Hvězdný klan nemůže poskytnout odpovědi, které všichni potřebují. Hrozba může roztrhat všechny čtyři klany a zničit to, co si kdy kočky vybudovaly. (Na obálce je kocour Sol)


_______________________________________________
Dlouhé stíny (Long Shadows)

Klany se otřásají v základech. Stínový klan se otočil zády k Hvězdnému klanu a slíbil, že bude následovat temné předpovědi Sola, kocoura, jenž předpověděl zatmění slunce. Ale ne všechny kočky ztratily víru v duchy sých předků.
Sojka je přesvědčen, že Hvězdný klan stále stojí na důležitém místě ve válečnickém zákoníku a jeho hledání odpovědí jej vede zpět do minulosti dál, než si Hvězdný klan pamatuje. Lví plamen(Lionblaze), mučený násilnými sny a krvavými vizemi, si přeje, aby nikdy nebyl vybrán jako jeden ze tří, ale kdyby se k Hromovému klanu obrátil zády, byla by to velká zrada. A Cesmínolístka(Hollyleaf) se bojí, že když klan ztratí svou víru, válečnický zákoník se rozpadne. Je ochotna bojovat zuby nehty o to, aby ho zachovala - bez ohledu na jeho cenu. A když do Hromového klanu vkročí vraždy, kočky si uvědomí, že největší hrozba nemusí ležet vždy mimo klan... (Na obálce je Ashfur / Popelavý kožich)

_______________________________________________
Východ slunce (Sunrise)

Záhadná vražda v táboře roztrhla klan na dvě půlky. Ale další tajemství je třeba ještě objevit.
Sojčí pírko(Jayfeather) je odhodlán zjistit, kdo jsou jeho skuteční rodiče. Bude ale muset proplavat lesem lží, aby našel pravdu. Cesmínolístka(Hollyleaf) je šokovaná tím, jak její klan nadále neposlouchá válečnický zákoník a je dost nervózní na to, aby ublížila i někomu, koho předtím obdivovala. A Lví plamen(Lionblaze) se musí vypořádat s děsivým svědectvím, které změnilo vše, v co kdy věřil.
V těch nejdrsnějších dnech Rudolistí si kočky musejí pomáhat, nebezpečí se ale skrývá za známými tvářemi a jeden další bojovník může být navždy ztracen... (Na obálce je Stormfur / Bouřkový kožich)


II. Série - Nová Věštba (The New Prophecy)

24. října 2017 v 16:50 | Parohatá hvězda |  Warriors - Knihy
Připoj se k další generaci válečníků čelícím temnému proroctví, které ohrožuje nejen kočky, ale celý les.
Poprosím NEKOPÍROVAT na ostatní blogy!
________________________________________________________________________________________________
Půlnoc (Midnight)

Divoké kočky z lesa žijí v míru a harmonii po mnoho měsíců, ale Hvězdný klan začal hovořit o děsivých věštbách a tajemném nebezpečí.
Ostružinový dráp(Brambleclaw), válečník Hromového klanu, má osud všech koček lesa ve svých tlapkách. Bude potřebovat veškerou odvahu a sílu těch největších bojovníků, aby dokázal zachránit klany... (Na obálce je Brambleclaw / Ostružinový dráp)


_______________________________________________
Svit měsíce (Moonrise)

Uplynulo mnoho měsíců od doby, co šest koček vyrazilo na cestu, aby zachránily své klany. Při cestě domů se ale v horách setkají s kmenem koček se záhadným tajemstvím... a tajemným proroctvím, které je třeba splnit.
Ohnivý měsíc(Firestar) zatím v lese s Lístkovou packou(Leafpaw) sledují, jak se Hromový klan kolem nich rozpadá. Stihnou se pátrající kočky vrátit do lesa včas a zachránit klany, nebo je už pozdě?... (Na obálce je Feathertail / Pírkoocasá)

_______________________________________________
Úsvit (Dawn)

Mladé kočky, které se před mnoha měsíci vydaly na cestu, se vrátily s mrazivým poselstvím: Klany se musí přestěhovat do nového domova, nebo budou riskovat vyhubení.
Ale nebezpečí, které na ně číhá za hranicemi území je nepředvídatelné a kočky nemají ponětí, kam jít. Jediné, co potřebují, je znamení od Hvězdného klanu... (Na obálce je Squirrelflight / Veverčí letka)

_______________________________________________
Svit hvězd (Starlight)

Před tím, než nastane mír, krev prolije krev.
Klany konečně dorazily do svého nového domova a nyní musejí bojovat o svá území a nastolit nové hranice. Učí se o zcela novém nebezpečí a hledají místo pro komunikaci s Hvězdným klanem. Ale nejedna kočka spřádá hrozné plány, které by mohly vést k násilí a temnotě. A jak bojovníci čekají na znamení, začínají si uvědomovat, že hrozby, jimž čelí v lese nemuseí být tak nebezpečné jako hrozby, které pocházejí zevnitř... (Na obálce je Stormfur / Bouřkový kožich)

_______________________________________________
Stmívání (Twilight)

Nové území přináší pro válečníky nové potíže a bývalí spojenci se chovají podivně nepřátelsky.
Vzhledem k tomu, že rozdíly mezi klany se stále prohlubují, dcery Ohnivého měsíce se budou muset potýkat s obtěžujícím rozhodnutím. Rozhodnutí, která udělají, by mohla olivnit Hromový klan pro mnoho příštích generací. Budou potřebovat více síly a odvahy, než kdy jindy, pokud má klan přežít... (Na obálce je Leafpool / Lístková tůňka)

_______________________________________________
Západ slunce (Sunset)

Jak stíny minulosti nadále trápí les, Ostružinový dráp(Brambleclaw) je pronásledován temnou postavou při nebezpečném pátrání po pomstě. Musí zůstat věrný svému klanu. Zlověstná cesta se odekrývá a přichází čas, aby někteří válečníci učinili rozhodnutí, která určují jejich osudy... a osud všech klanů... (Na obálce je Firestar / Ohnivý měsíc)


I. Série - Vzhůru Do Divočiny (Into The Wild)

24. října 2017 v 15:56 | Parohatá hvězda |  Warriors - Knihy
Z první série byly zatím přeloženy čtyři knihy. Poprosím NEKOPÍROVAT na ostatní blogy, nepiplám se s tím jen tak.
V knihách upoutávky vypadají jinak, ale já to překládám přímo z oficiálních stránek Warriors.
Nakladatelství Albatros totiž v překladech zanedbalo pár větiček...
________________________________________________________________________________________
Vzhůru do divočiny (Into The Wild)

Po mnoho generací sdílely les čtyři kočičí klany podle zákonů, které byly kdysi stanoveny jejich předky. Ale válečnický zákoník byl ohrožen a kočky z Hromového klanu jsou v nebezpečí. Síla zlověstného Stínového klanu každým dnem roste. Vznešení válečníci umírají a některé smrti jsou tajemnější, než ty jiné.
Uprostřed všech těchto nepokojů se objeví obyčejný domácí kocour Zrzek (Rusty), který se možná ukáže jako jeden z nejstatečnějších válečníků vůbec... (Na obálce je Rusty / Zrzek)

_______________________________________________
Oheň a led (Fire And Ice)

Hluboko v srdci lesa žijí divoké klany v harmonii, ale přichází časy nejistoty a nebezpečí ohrozí celou rovnováhu lesa.
Ohnivous (Fireheart) je nyní válečníkem Hromového klanu, ale sužují ho jeho obavy. Kočky z Říčního klanu jsou neklidné, zatímco Větrný klan je slabý a čelí hrozbám ze všech stran. Ohnivous nyní nečelí jen nezvratné bitvě, ale i zrádci ve svém vlastním klanu... (Na obálce je Tigerclaw / Dráp)


_______________________________________________
Les plný tajemství (Forest Of Secrets)

Loajalita a oddanost se přesouvá z jednoho klanu na druhý. Všechny kočičí klany jsou v napětí a i přátelé se mohou přes noc stát nepřáteli, některé kočky jsou schopné zabíjet aby dostaly to, co chtějí.
Ohnivous(Fireheart) je odhodlán zjistit pravdu o tajemné smrti bývalého zástupce Hromového klanu - Rudochovi (Redtail). Při hledání odpovědí na jeho otázky však odhalí tajemství, která by měla být raději skryta... (Na obálce je Graystripe / Šedý pruh)

_______________________________________________
Probouzející se bouře (Rising Storm)

Ohnivousův zrádný nepřítel Dráp(Tigerclaw) byl poražen a vyhoštěn z Hromového klanu, ale Ohnivous nemůže potlačit zlý pocit, že číhá někde v lese na šanci na úder.
Uprostřed žhavého léta se Ohnivous snaží bojovat se zlověstnými věštbami, učedníkem s šokujícím tajemstvím a zničenou velitelkou klanu, která je už jen skořápkou svého bývalého já. A jak je les teplejší a teplejší, každá kočka se připravuje na přicházející bouři... (Na obálce je Yellowfang / Žlutozubka)


_______________________________________________
Nebezpečná cesta (A Dangerous Path)

Stínový klan si vybral Drápa jako svého nového velitele a Ohnivous se obává, že tento starý nepřítel stále spřádá temné plány, aby se pomstil svému bývalému klanu. Tato tajemná hrozba pronikla do lesa a ohrozila život každé kočky. A milovaná vůdkyně Hromového klanu se obrátila k Hvězdnému klanu zády. Ohnivous tomu nemůže uvěřit. Opustil je snad Hvězdný klan navždy?... (Na obálce je Bluestar / Modrá hvězda)

_______________________________________________
Nejtemnější hodinka (The Darkest Hour)

Nastal čas, aby Ohnivous - nyní už Ohnivý měsíc(Firestar), velitel Hromového klanu, čelil svému osudu. Zlověstná Drápova ctižádostivost přivedla celý les na pokraj hrozné a smrtící bitvy. Proroctví se odekryjí a hrdinové povstanou... (Na obálce je Firestar / Ohnivý měsíc)


Lovecké a bojové techniky

23. října 2017 v 18:06 | Parohatá hvězda |  Zajímavosti
LOVECKÉ TECHNIKY

Lovecký podřep
- Drž své tělo u země a ocas nechej volně ležet. Zadní nohy musí být připravené ke skoku a přední k polapení kořisti. Je to také dobrá bojová technika.

Háček na ryby - Když lovíš v jezeru nebo řece, dávej pozor na to, aby tvůj odraz nebyl vidět. Když ryba připlave blíže, rychle přední tlapku s vytaženými drápy ponoř do vody a vyhoď rybu na břeh. Dokonči lov rychlým zakousnutím.

Veverčí závod - Pokud veverka vyšplhá na strom, aby se zachránila, vyšplhej na ten stejný strom opačnou stranou. Jakmile tě veverka uvidí, otočí se a sešplhá ze stromu dolů. To by ti mělo dát čas k tomu se k ní přiblížit a prohnat ji lesem. Zabij ji rychlým zakousnutím do krku.

Ptačí skok - Když si pták uvědomí, že se chystá být ulovený, rychle vzlétne. Vyskoč tak vysoko jak jen dokážeš, chyť jej do předních tlapek a stáhni dolů. Doporučeno starším učedníkům.

Stopař myší - Nechej tlapky na zemi a jemně jimi posouvej směrem ke kořisti. Myš tě neuslyší.

Rybolov králíků - Technika, kterou používají jen zoufalí vyhladovělí lovci. Najdi králičí noru a ujisti se, že kořist je vevnitř. Poté tiše čekej, než králík vynoří hlavu z nory. Rychle hrábni po kůži, vytáhni králíka a bleskově zabij.

BOJOVÉ TECHNIKY

Zpětný kop
- Překvapivý útok, používá se ve chvíli, kdy soupeř jde po tvých zádech. Začni zběsile kopat dozadu, pro bolestivější efekt použij drápy.

Hřbetový škrábanec - Vyskoč na soupeřovy záda. S vytaženými drápy škrábej jeho hřbet.

Břišní škrábanec - Pokud tě soupeř povalí na záda, vytáhni drápy na zadních nohou a začni škrábat jeho břicho, což by mělo nepřítele odradit. Mnoho koček při tomto útoku zemře na vykrvácení.

Kousanec smrti - Poval soupeře na záda a zakousni s mu do krku.

Dvojitý kousanec smrti - Poval soupeře na záda, zavolej svého spojence a společně se zakousněte do krku nepřítele. Dva páry silných čelistí zajistí téměř stoprocentní roztržení hrdla a smrt nepřítele.

Tanec drápů - Tuto taktiku mohou použít ti válečníci, proti kterým stojí mnohem větší soupeř. Musíš být velmi rychlý a mrštný, protože tento trik dokáží použít jen zkušení bojovníci. Rozeběhni se čelem proti nepříteli, ale těsne před ním se natoč na stranu, vytáhni drápy na tlapě a jedním rychlým švihnutím roztrhni soupeřův bok. Než se nepřítel stačí otočit, oběhni ho a zopakuj i na druhém boku.

Matoucí kruh - Skvělá technika pro mladé hbité válečníky, především pro učedníky, kteří čelí větším a starším válečníkům. Pořád běhej v kruhu kolem nepřítele a nepolevuj. Běhej co nejrychleji. Za malou chvilku se soupeř unaví, nebo bude zmatený z dlouhého otáčení. V tomto momentu se vrhni na nepřítele a použij hřbetový nebo břišní škrábanec, ránu přední tlapkou nebo úder přední tlapkou.

Rána přední tlapkou - S vytaženými drápy bij soupeře po hlavě a obličeji.

Úder přední tlapkou - S vytaženými drápy rychle škrábej soupeře po hlavě a obličeji.

Užitečné rady: Útoč ze zálohy, použij svit slunce ke zmatení nepřítele, všímej si, jak fouká vítr, kryj svou sílu a poté překvapivě zaútoč, udržuj si nějaké válečníky v rezervě, předstírej ústup a poté znovu zaútoč.